وبلاگ

کنکور چند ساعت طول می کشد

کنکور چند ساعت طول می کشد؟ شاید یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین سوالاتی باشد که دانش آموزان با آن مواجه هستند. به همین دلیل ما در این بخش از مطالب موسسه حرف اخر به بررسی و تحلیل این موضوع خواهیم پرداخت تا در این باره اطلاعات بسیار جامع و کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

در ابتدای مطلب نیز باید به این نکته توجه داشته باشیم که رشته های تحصیلی مختلف دارای سوالات و دروس بسیار متفاوت تری هستند که این موضوع بر زمان برگزاری این آزمون بسیار تاثیر گذار می باشد به همین دلیل ما برای راهنمایی دانش آموزان و داوطلبان کنکوری عزیز در این بخش به بررسی زمان کنکور میپردازیم تا آنها برای پاسخ گویی به سوالات دروس مختلف زمان بندی درستی را برنامه ریزی کنند .

کنکور چند ساعت است ؟

کنکور به عنوان مهمترین و حساس ترین آزمون برای دانش آموزان در رشته های مختلف اعم از نظری و فنی و … همواره با سوالات و دغدغه های زیادی همراه بوده است. به گونه ای که از همان ابتدای دوران دبیرستان و شروع سال دهم، استرس کنکور شروع خواهد شد و دانش آموزان تمایل دارند تا در رابطه با این آزمون، اطلاعاتی در دست داشته باشند. با توجه به اینکه قبل از انجام این آزمون، دانش آموزان با آزمون هایی با زمان زیاد مواجه نبوده اند، این استرس را دارند که کنکور چند ساعته و می توانند در این مدت زمان به سوالات پاسخ دهند یا خیر؟.

کنکور چند ساعت طول می کشد. سوال بسیار مهم که برای تمامی دانش آموزان و داوطلبان کنکوری پیش خواهد آمد و دلیل این امر نیز این می باشد که می خواهند با برنامه ریزی دقیق به پاسخ گویی به تمامی سوالات کنکور برسند و بتوانند بهترین نتایج ممکن را به دست بیاورند . به همین دلیل ما در این بخش به بررسی زمان های مختلف در نظر گرفته شده برای دروس مختلف رشته های متفاوت می پردازیم. تا شما عزیزان بیشتر با این زمان ها آشنا شوید و خود را آماده پاسخ گویی به تمامی سوالات کنکور در کمترین زمان ممکن بکنید و بتوانید به بهترین درصد ممکن در تمامی دروس ها دست پیدا کنید و با زمان بندی مناسب به بررسی و پاسخ گویی به سوالات همه دروس کنکوری بپردازید .

مدت زمان برگذاری ازمون کنکور
مدت زمان برگزاری آزمون کنکور

در تمامی کنکور ها شما دانش آموزان عزیز با دو دفترچه عمومی و اختصاصی مواجه می شوید که گاهی این دفترچه ها بنا به تقاضای دانش آموزان به 3 عدد خواهد رسید که این دفترچه سوم مربوط به دروس فوق تخصصی می باشد. ما نیز در ادامه به بررسی تمامی دروس مختلف رشته های مختلف و زمان پاسخ گویی به سوالات آنها خواهیم پرداخت تا در این باره شما اطلاعات کاملی را در اختیار داشته باشید .

زمان پاسخگویی به دروس عمومی کنکور

دروس عمومی در کنکور دارای چهار درس و مبحث متفاوت می باشد که ما در این بخش از مطلب کنکور چند ساعت طول می کشد به تحلیل بیشتر آن خواهیم پرداخت . در این بخش که شما عزیزان با دفترچه شماره 1 روبرو می شوید شما باید به 100 سوال متفاوت از این چهار درس پاسخ دهید تا بتوانید خود را برای قبولی در بهترین رشته های ممکن اماده کنید . دروس عمومی شامل درس ادبیات و زبان فارسی، دین و زندگی، زبان انگلیسی، عربی می باشد.

زمان دقیق پاسخ گویی به این سوالات 75 دقیقه می باشد که شما باید با تحلیل زمان بتوانید به راحتی به این 100 سوال پاسخ دهید در این بین هر کدام از درس های مختلف دروس عمومی شامل 25 سوال می باشند . یعنی شما باید در کمتر از یک دقیق به هر یک از این سوالات پاسخ دهید . این دروس عمومی در بین تمامی رشته ها ثابت می باشد و غیر قابل تغییر می باشد .

زمان پاسخ گویی به سوالات تخصصی رشته تجربی

دروس اختصاصی رشته تجربی شامل 5 درس تخصصی می باشد که هر کدام از آنها دارای تعداد سوالات متفاوتی می باشد و برای هر کدام از آنها زمان مشخصی تعیین شده است که دانش آموزان و داوطلبان عزیز می توانند در زمان مشخص به تمامی این سوالات پاسخ دهند. دروس ریاضی، شیمی، فیزیک، زمین شناسی و زیست شناسی جزو دروسی هستند که در بخش دروس تخصصی باید به تست زنی آنها بپردازید.

کنکور چند ساعته
کنکور چند ساعته

این بخش که در دفترچه شماره 2 تخصصی قرار دارد شامل 170 سوال می باشد که هر کدام از این دروس دارای تعدا مشخصی می باشند و دانش آموزان عزیز باید در مدت زمان 175 دقیقه به تمامی این سوالات پاسخ دهند. تا بتوانند به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنند . شما برای دستیابی به بهترین نتیجه باید از منابع کامل و جامعی که می توانید از فروشگاه حرف اخر تهیه کنید، استفاده نمایید.

زمان پاسخ گویی به سوالات تخصصی رشته ریاضی

در رشته ریاضی دانش آموزان عزیز بعد از پایان رساندن دفترچه عمومی و اتمام وقت 75 دقیقه ای با دفترچه شماره 2 یعنی دفترچه دروس تخصصی روبرو می شوند. که در آن، سه درس تخصصی ریاضی شیمی و فیزیک قرار دارد که شامل 135 سوال مختلف از این سه درس می باشد. که دانش آموزان عزیز این رشته باید در زمان 175 دقیقه ای به تمامی این سوالات پاسخ دهند تا بتوانند با کسب بهترین درصد ها و رتبه های ممکن جواز قبولی در دانشگاه ها و رشته های پر متقاضی را به دست بیاورند .

زمان پاسخ گویی به سوالات تخصصی رشته انسانی

ما در این بخش از بررسی کنکور چند ساعت طول می کشد به بررسی زمان جوابدهی به سوالات رشته علوم انسانی خواهیم پرداخت شما عزیزان بعد از پشت سر گذاشتن دفترچه عمومی با دفترچه شماره 2 یعنی دفترچه اختصاصی روبرو می شوید به همین خاطر در این بخش به بررسی این دفترچه خواهیم پرداخت . موسسه حرف آخر پکیج های دروس عمومی که برای سایر رشته ها آماده کرده است را نیز در اختیار دانش آموزان و محصلین رشته انسانی قرار می دهد تا این عزیزان نیز از این موارد استفاده کنند.

تایم کنکور چقدر است
تایم کنکور چقدر است

دفترچه اختصاصی رشته انسانی شامل 8 درس و مبحث مختلف می باشد که این دروس در کنکور دارای 180 سوال می باشند که شما عزیزان باید در زمان 165 دقیقه ای بتوانید به تمامی این سوالات پاسخ دهید و بتوانید به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنید . همچنین شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این ورد با مشاوره موسسه حرف آخر در تماس باشید و تمامی سوالات خود را از آنها بپرسید .

امیدواریم شما عزیزان با مطالعه مطلب کنکور چند ساعت طول می کشد در این رابطه اطلاعات کاملی را به دست بیاورید . جهت اخذ مشاوره رایگان و کامل از اساتید و مشاورین رتبه برتر، عزیزانی که در تهران و کرج حضور دارند. می توانند با مراجعه به آدرس حرف آخر در تهران، از خدمات کامل موسسه بهره مند شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

%1$s دیدگاه

  1. یعنی کشتی ما را با این جواب دادندت
    عزیزم می‌نویسی فلان رشته اینقدر سوال واینقدر زمان دریک یا دو جمله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن