وبلاگ

کنکور چند ساعت طول می کشد

کنکور چند ساعت طول می کشد شاید یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین سوالاتی باشد که دانش آموزان با آن مواجه هستند به همین دلیل ما در این بخش از مطالب موسسه حرف اخر به بررسی و تحلیل این موضوع خواهیم پرداخت تا در این باره اطلاعات بسیار جامع و کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

در ابتدای مطلب نیز باید به این نکته توجه داشته باشیم که رشته های تحصیلی مختلف دارای سوالات و دروس بسیار متفاوت تری هستند که این موضوع بر زمان برگزاری این آزمون بسیار تاثیر گذار می باشد به همین دلیل ما برای راهنمایی دانش آموزان و داوطلبان کنکوری عزیز در این بخش به بررسی زمان کنکور میپردازیم تا انها برای پاسخ گویی به سوالات دروس مختلف زمان بندی درستی را برنامه ریزی کنند .

کنکور چند ساعت است ؟

کنکور چند ساعت طول می کشد سوال بسیار مهم که برای تمامی دانش آموزان و داوطلبان کنکوری پیش خواهد امد و دلیل این امر نیز این می باشد که می خواهند با برنامه ریزی دقیق به پاسخ گویی به تمامی سوالات کنکور برسند و بتوانند بهترین نتایج ممکن را به دست بیاورند . به همین دلیل ما در این بخش به بررسی زمان های مختلف در نظر گرفته شده برای دروس مختلف رشته های متفاوت میپردازیم تا شما عزیزان بیشتر با این زمان ها آشنا شوید و خود را اماده جواب گویی به تمامی سوالات کنکور در کمترین زمان ممکن بکنید و بتوانید به بهترین درصد ممکن در تمامی دروس ها دست پیدا کنید و با زمان بندی مناسب به بررسی و پاسخ گویی به سوالات همه دروس کنکوری بپردازید .

مدت زمان برگذاری ازمون کنکور
مدت زمان برگذاری ازمون کنکور

در تمامی کنکور ها شما دانش آموزان عزیز با دو دفترچه عمومی و اختصاصی مواجه می شوید که گاهی این دفترچه ها بنا به تقاضای دانش اموزان به 3 عدد خواهد رسید که این دفترچه سوم مربوط به دروس فوق تخصصی می باشد ما نیز در ادامه به بررسی تمامی دروس مختلف رشته های مختلف و زمان پاسخ گویی به سوالات انها خواهیم پرداخت تا در این باره شما اطلاعات کاملی را در اختیار داشته باشید .

زمان پاسخگویی به دروس عمومی کنکور

دروس عمومی در کنکور دارای چهار درس و مبحث متفاوت می باشد که ما در این بخش از مطلب کنکور جند ساعت طول می کشد به تحلیل بیشتر ان خواهیم پرداخت . در این بخش که شما عزیزان با دفترچه شماره 1 روبرو می شوید شما باید به 100 سوال متفاوت از این چهار درس پاسخ دهید تا بتوانید خود را برای قبولی در بهترین رشته های ممکن اماده کنید .

زمان دقیق پاسخ گویی به این سوالات 75 دقیقه می باشد که شما باید با تحلیل زمان بتوانید به راحتی به این 100 سوال پاسخ دهید در این بین هر کدام از درس های مختلف دروس عمومی شامل 25 سوال می باشند . یعنی شما باید در کمتر از یک دقیق به هر یک از این سوالات پاسخ دهید . این دروس عمومی در بین تمامی رشته ها ثابت می باشد و غیر قابل تغییر می باشد .

زمان پاسخ گویی به سوالات تخصصی رشته تجربی

دروس اختصاصی رشته تجربی که ما در این بخش از مطلب کنور چند ساعت طول می کشد به بررسی ان پرداخته ایم شامل 5 درس تخصصی می باشد که هر کدام از انها دارای تعداد سوالات متفاوتی می باشد و برای هر کدام از انها زمان مشخصی تعیین شده است که دانش آموزان و داوطلبان عزیز می توانند در زمان مشخص به تمامی این سوالات پاسخ دهند .

این بخش که در دفترچه شماره 2 تخصی قرار دارد شمامل 170 سوال می باشد که هر کدام از این دروس دارای تعدا مشخصی می باشند و دانش اموزان عزیز باید در مدت زمان 175 دقیقه به تمامی این سوالات پاسخ دهند تا بتوانند به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنند . شما برای دست یابی به بهترین نتیجه باید از منابع کامل و جامعی که می توانید از فروشگاه حرف اخر تهیه می کنید به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنید .

زمان پاسخ گویی به سوالات تخصصی رشته ریاضی

در رشته ریاضی دانش اموزان عزیز بعد از پایان رساندن دفترچه عمومهو اتمام وقت 75 دققه ای با دفترچه شماره 2 یعنی دفترچه دروس تخصصی روبرو می شوند که در ان سه درس تخصصی ریاضی شیمی و فیزیک قرار دارد که شامل 135 سوال مختلف از این سه درس می باشد که دانش اموزان عزیز این رشته باید در زمان 175 دقیقه ای به تمامی این سوالات پاسخ دهند تا بتوانند با کسب بهترین درصد ها و رتبه های ممکن جواز قبولی در دانشگاه ها و رشته های پر متقاضی را به دست بیاورند .

زمان پاسخ گویی به سوالات تخصصی رشته انسانی

ما در این بخش از بررسی کنکور چند ساعت طول می کشد به بررسی زمان پاسخ گویی به سوالات رشته علوم انسانی خواهیم پرداخت شما عزیزان بعد از پشت سر گذاشتن دفترچه عمومی با دفترچه شماره 2 یعنی دفترچه اختصاصی روبرو می شوید به همین خاطر در این بخش به بررسی این دفترچه خواهیم پرداخت .

دفترچه اختصاصی رشته انسانی شامل 8 درس و مبحث مختلف می باشد که این دروس در کنکور دارای 180 سوال می باشند که شما عزیزان باید در زمان 165 دقیقه ای بتوانید به تمامی این سوالات پاسخ دهید و بتوانید به بهترین ننایج ممکن دست پیدا کنید . همچنین شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این ورد با مشاور حرف آخر در تماس باشید و تمامی سوالات خود را از آنها بپرسید .

امیدوایم شما عزیزان با مطالعه مطلب کنکور چند ساعت طول می کشد در این رابطه اطلاعات کاملی را به دست بیاورید . البته ما در بخش های قبلی درباره کنکور به ارائه مطالب مختلف مانند ضرایب کنکور همه رشته ها و کنکور یعنی چی ؟ پرداخته ایم تا در این باره نیز اطلاعات کاملی را در اختیار شما دانش آموزان و داوطلبان کنکوری قرار دهیم .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن