وبلاگ

آیا کنکور حذف می شود ؟

آیا کنکور حذف می شود را میتوان یکی از پر کاربرد ترین و مهم ترین سوالات دانست که امروزه ذهن بیشتر دانش آموزان و داوطلبان کنکور را به خود مشغول کرده است به همین دلیل ما در این بخش از سایت حرف آخر به بررسی این موضوع پرداخته ایم تا شما عزیزان بیشتر با این موضوع آشنا شوید و بتوانید با خیال راحت و ذهنی عاری از این سوالات به ادامه تحصیل و مطالعه برای کنکور بپردازید .

در سال 1385 موضوع حذف کنکور در مجلس به تصویب نمایندگان رسید و از ان پس همواره این سوال وجود دارد که از سال دیگر کنکور حذف خواهد شد و این اتفاق نیفتاده است و دلیل ان هم نداشتن یک نظام آموزشی جامع برای جایگزینی کنکور می باشد که ما در ادامه به بررسی بیشتر آن میپردازیم .

کنکور خذف خواهد شد ؟

مهم ترین موضوعی که ما می توانیم در مورد حذف کنکور خدمت شما عزیزان مطرح کنیم این می باشد که احتمال حذف کنکور تا چند سال اخیر وجود ندارد زیرا هنوز مسئولین نتوانسته اند یک جایگزین مناسب و خوب برای کنکور در نظر بگیرند تا با استفاده از یک معیار مجزا و کامل به انتخاب دانشجویان برای رشته های مختلف بپردازند . به همین دلیل در حال حاضر کنکور یک معیار کامل می باشد که دانش آموزان با شرکت در آن می توانند به سنجش میزان اطلاعات و دانش خود بپردازند زیرا دانش آموزانی که در دوران تحصیل خود بنا به مشکلاتی نتوانسته اند به مطالعه دروس مختلف بپردازند می توانند با مطالعه برای کنکور به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنند .

بررسی حذف کنکور
بررسی حذف کنکور

حذف کنکور

مهم ترین موضوع دیگری که شما عزیزان باید در مورد حذف کنکور بدانید این است که باحذف کنکور شکل این ازمون تغییر می کند . به طور مثال برای ورود به دانشگاه های مختلف هر کدام از آنها یک آزمون خاص را برگزار می کنند تا دانش آموزان بتوانند با توجه به دانش و اطلاعات خود به رشته های مختلف وارد شوند . امروزه در بیشتر کشور های اروپایی بیشتر دانشگاه های مختلف بنا به دانش و نمرات دانش اموزان به قبولی آنها میپردازند که در کشور ایران بنا به دلایل خاصی این امر ممکن پذیر نمی باشد . در ابتدا قرار بر این بود که دانش آموزان عزیز بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و رشته ای مختلف به ادامه تحصیل بپردازند .

که در این مورد ابتدا آمدند در نتایج کنکور 25 درصد از سوابق کنکور را مداخله دادند که این مداخه جنبه مثبت داشت که زیاد بر روی عملکرد و نتایج دانش آموزان تاثیر گذار نبود اما در حال حاضر 30 درصد از سوابق تحصیلی بر روی کنکور تاثیر گذار خواهد بود که دانش آموزان و داوطلبان کنکوری که دارای معدل بسیار بالایی می باشند می توانند به خوبی از این 30 درصد بهره ببرند و به بهترین نتایج مکن دست پیدا کنند . شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از محصولات حرف آخر به بخش فروشگاه حرف آخر مراجعه کنید .

در حال حاضر شما دانش آموزان عزیز نباید ذهن خود را با سوال آیا کنکور حذف خواهد شد مشغول کنید زیرا این امر نیازمند پروسه بسیار دقیق و کارآمدی می باشد که نظام آموزشی ایران فعلا  قادر به انجام چنین امری نخواهد بود و همچنان کنکور به عنوان معیار قبولی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه ها مورد توجه مسولین قرار دارد . البته ما در مطلب حذف کنکور در سال 98 نیز به بررسی حذف کنکور دراین سال نیز پرداخته ایم .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن