وبلاگ

نحوه برگزاری کنکور نظام جدید

کنکور نظام جدید مبحثی می باشد که با تغییر نظام آموزشی ایران بر سر زبان ها افتاد و اخبار مختلفی در این رابطه منتشر شده است و ذهن بسیاری از دانش آموزان از این طریق درگیر شده است که نحوه برگزاری کنکور نظام جدید چگونه است ؟ که این موضوع و سوالات زیاد دانش آموزان عزیز و داوطلبین کنکوری از مشاورین سبب شده است تا تصمیم به نگارش این مقاله از وب سایت موسسه حرف اخر بگیریم و تمامی اطلاعات راجع به چگونگی برگزاری کنکور 98 نظام جدید را ارائه دهیم تا هیچ سوال و ابهامی در این رابطه در ذهن شما عزیزان باقی نماند پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

مشاوره با تیم رتبه برتر حرف آخر : 7 94 94 95 0919

کنکور نظام جدید چگونه برگزار میشود ؟

با پدید آمدن نظام جدید آموزشی و در نتیجه آن تغییر کتب و مقاطع تحصیلی نوعی ابهام و گنگی در بین دانش آموزان نظام جدید و نظام قدیم بوجود آمده است که این مسئله برای پشت کنکوری ها و عزیزانی که در مقطع دوازدهم هستند و در کنکور سراسری 98 شرکت خواهند داشت بیشتر نمود دارد و سوال کنکور نطام جدید چگونه برگزار میشود دغدغه اصلی این عزیزان می باشد که در این مقاله تمامی سوالات و ابهامات در این زمینه پاسخ داده میشود .

کنکور سراسری نظام جدید
کنکور سراسری نظام جدید

قبل از هرچیزی باید بر این نکته تاکید کنیم که کنکور 98 آخرین کنکوری می باشد که با استفاده از منابع نطام قدیم برگزار میشود پس از آن در صورت وجود و یا عدم وجود برگزاری کنکور دیگر از این منابع سوال و تستی طرح نمیگردد , طبق شنیده ها در کنکور 98 دو نوع کنکور خواهیم داشت یکی برای دانش آموزان کنکوری نظام قدیم و یکی نیز برای عزیزان نظام جدید .

سابقه برگذاری کنکور نظام جدید

سابقه برگزاری دو نوع کنکور در سال های اخیر نیز با توجه به تغییر نظام آموزشی قبلا نیز وجود دارد که مربوط به دهه هفتاد می باشد که با تغییر سیستم آموزشی ترمی واحدی به سیستم سالی واحدی در سال 81 سازمان سنجش اقدام به برگزاری دو نوع کنکور کرد تا هر دو گروه استفاده کنندگان از کتب نظام جدید و نام قدیم امکان بهره مندی از شرکت در کنکور مربوطه را داشته باشند بنابراین این اولین باری نیست که دو نوع کنکور برگزار میشود و مطمئنا تمامی هماهنگی های لازم برای اجرای درست این آزمون بعمل می آید .

برگزاری کنکور سراسری 98

در رابطه با موضوع کنکور 98 چگونه خواهد میشود ؟ قبلا توضیحات کاملی ارائه شده است و در این مقاله نحوه برگزاری کنکور نظام جدید که بخشی از کنکور 98 می باشد به ارائه مطالب می پردازیم , در کنکور نظام جدید که برای اولین بار در سال 98 برای دانش اموزان برگزار میشود یک نوع سوال برای داوطلبین نظام قدیم و یک نوع سوال بای داوطلبین نظام جدید طرح میگردد تا هر کدام با عملکرد خود بتوانند رتبه و تراز شایسته خود را مشخص سازند .

مطالب مرتبط با موضوع کنکور نظام جدید 98 :

تاثیر معدل در کنکور نظام جدید

طبق اخبار و شنیده هایی که در بیانیه های سازمان سنجش ذکر شده است تاثیر معدل برای کنکور 98 بصورت قطعی و مستقیم سهمی 30 درصدی می باشد به گونه ای که شما 70 درصد از 100 درصد موجود برای هر درس را باید از تست های کنکوری و مطرح شده در آزمون کنکور کسب کنید و 30 درصد مابقی نیز بنا به عملکرد شما در آزمون های نهایی در نظر گرفته میشود که این مورد برای عزیزانی که موفق به کسی نمرات خوب در آزمون های نهایی میشوند بسیار خوب است .

اما برای آن دسته از عزیزانی که نتوانسته اند در آزمون های نهایی موفق به کسب نمرات مناسبی شوند نیز امکان ترمیم معدل وجود دارد بدین صورت که با پرداخت هزینه شرکت در آزمون درس هایی که میخواهند دوباره امتحان دهند و میتوانند کمبود نمره و ضعف آن را جبران نمایند که در این حالت اگر در امتحان مجددی که در آن شرکت میکنید نمره کمتر نسبت به نمره قبلی بدست بیاورید نگران نباشید چرا که بیشترین نمره کسب شده توسط شما در نظر گرفته میشود .

در آخر در رابطه با موضوع کنکور نظام جدید چگونه خواهد بود باید گفت که برگزاری کنکور نظام جدید 98 نیز در تاریخ و روز همزمان با کنکور نظام قدیم برگزار میشود و دانش آموزان عزیزی که در نظام قدیم تحصیلی مشغول به تحصیل بودند تنها در کنکور پیش رو یعنی کنکور 98 فرصت شرکت در این آزمون را دارند و بعد از سال 98 تمامی کنکور ها تنها با استفاده از منابع نظام جدید برگزار میشوند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن